PRAVILA

Osnovna pravila igre 1. V tekmi zmaga tista ekipa, ki dobi tri (ali dva) niza. V primeru neodločenega izida 2:2 v nizih se igra odločilni 5. niz. V osnovni šoli igramo na dva dobljena niza. 2. Niz dobi tista ekipa, ki prva doseže 25 točk z najmanj 2 točkama prednosti. V primeru neodločenega izida pri 24:24 se igra nadaljuje, dokler katera od ekip Rezultat iskanja slik za odbojka pravilane doseže prednosti dveh točk (26:24, 27:25). Igra se po sistemu: za vsako napako točka. V odločilnem, 5. (ali 3.) nizu, se v primeru izenačenja na 14:14, igra nadaljuje, dokler ni dosežena prednost dveh točk. 3. Kadar ekipa zapravi servis ali ne uspe vrniti žoge oziroma naredi kakšno drugo napako, dobi žogo nasprotna ekipa, z eno izmed naslednjih posledic: a. če je imela servis nasprotna ekipa, dobi točko in nadaljuje s serviranjem; b. če je nasprotna ekipa sprejemala servis, dobi pravico do izvajanja servisa in osvojitvijo točke; c. v vsakem nizu osvoji ekipa točko vsakič, ko z začetnim udarcem osvoji točko in nadaljuje z izvajanjem začetnega udarca in ko ekipa, ki sprejema začetni udarec, dobi pravico do začetnega udarca in osvoji še točko.